Lekkere donkerrode tomatensoep met balletjes, met tip van Piet Huysentruyt: veel verse tomaten en voor je gezondheid zonder room.
"Soep maken is heel eenvoudig, als je het een keer gezien hebt", zegt Piet. Belangrijk is altijd als hoofd-ingredient de groente die de naam van de soep draagt te gebruiken.
In ons geval van tomatensoep dus flink wat verse, goede tomaten gebruiken en laten inkoken. Een goede tomaat is rijp, smaakt lekker zoet en is mooi rood.
Om de diep rode kleur van de soep te behouden (en om geen trombose te krijgen zoals Piet), wijken we af van zijn recept en voegen we geen room toe. De soep is al smeuïg dankzij de aardappelen. Om de soep nog wat dikker te maken heb je de keuze om tapioca, rijst of pasta (vermicelli) een 20 tal minuten apart te laten koken in wat bouillon (in de foto: gewoon wat spaghetti in lepelgrote stukjes gebroken) zodat je de rest van de soep toch nog kan pureren.
Tomatensoep recept
- 10 rijpe tomaten
- 300 gram gehakt
- indien gewenst: 200 ml room
- 2 aardappelen
- 1 ajuin
- 1 eetlepel tomatenpuree
- 1 eetlepel tomatenketchup
- 1 eetlepel PH groentebouillon of 1 bouillonblokje (of meer, proeven en toevoegen naar smaak na het pureren)
- anderhalve liter water
- vetstof om de groenten aan te stoven en bloem om de gehaktballetjes niet uit elkaar te laten vallen
Piet Huysentruyt’s tomatensoep met balletjes maken
- Snijd de aardappels en de ui fijn.
- Doe wat vetstof in de soeppot en stoof de ui en aardappels aan.
- Snijd de tomaten in 8, doe ze bij in de soeppot en roer om.
- Voeg er de tomatenpuree, de tomatenketchup, het water en de groentebouillon toe, breng aan de kook en laat zonder deksel een 35tal minuten sudderen. Zonder deksel zodat de soep wat kan inkoken en een dieprode kleur krijgt.
- Draai ondertussen balletjes van het gehakt, wikkel ze wel in de bloem zodat de balletjes goed samenblijven en je het gehakt niet uit elkaar kookt. Kook de ballen een 5 tal minuten in water.
- Piet doet de tomatensoep in de blender en flink wat soep schiet door het deksel. Wees verstandig: pureer superhete soep nooit met een blender maar altijd met een staafmixer. Giet de gepureerde soep door een zeef zodat er geen pitjes en velletjes in de soep achterblijven.
- Giet indien gewenst een scheutje room in de tomatensoep, voeg de balletjes en de eventueel apart gekookte pasta-vermicelli-tapoica-rijst…bouillon toe en serveer.
verse tomatensoep
Soepje staat op :D hoop dat het zeer lekker is, want ik trakteer er de collega's van mijn vriend ermee :D ?? toi toi :)
deze soep is heel lekker bedank
De soep staat op – voor ons familie week-end !
Zaterdag as. tomatensoep
Ziet er lekker uit !!! Tot straks.
ik zal deze soep maken voor 40pers..