Makkelijk recept om zonder mascarpone tiramisu met speculaas te maken zodat je goedkoper zal genieten van en toch even lekker nagerecht.
Niet echt een klassieke tiramisu: de koffie werd vervangen door fruit en de dure mascarpone door goedkopere yoghurt en room.
Je maakt dit nagerecht binnen de 30 minuten, maar je moet het daarna wel enkele uren laten opstijven in de ijskast.
Wil je er in cacaopoeder mooie figuurtjes op tekenen, knip dan een motiefje uit of gebruik er eentje uit de winkel of gebruik koekjesstekers. Net voor je het dessert gaat serveren, leg je het motiefje op het dessert, strooi er cacaopoeder over, neem het motiefje weg en je hebt een mooi, wit figuurtje binnenin bruin cacaopoeder. Zeer makkelijk, leuk en direct bij de hand om bijvoorbeeld een klein vorkje en lepeltje als motief te bestrooien.
Tiramisu met speculaas ingrediënten
- 180 gram speculaas koekjes
- 250 ml room
- 250 ml yogurt
- 250 ml fruit: vers, ingevroren of ongezoet uit blik (lekker is bijvoorbeeld: braambes, aalbessen, schijfjes sinaasappel)
- 4 eetlepels agave siroop (of 2 tot 4 eetlepels bruine, ongeraffineerde suiker)
- ongeraffineerde suiker naar smaak (50 gram) – u kan ook uw favoriete dieet-zoetstof gebruiken
- 1 pakje gelatine (8 gram)
- 3 eetlepels water
- 1/4 theelepel vanille extract
- 1/4 theelepel geraspte schil van organische citroen
- cacao poeder
Tiramisu met speculaas klaarmaken
- Week de gelatine in water voor minstens 5 minuten.
- Doe de suiker of dieet-zoetstof bij de room en klop stijf.
- Doe in een andere kom de yogurt, vanille, citroen schil en agave siroop en klop met de mixer.
- Pureer het fruit lichtjes met een vork zodat er nog stukjes fruit zichtbaar blijven.
- Bedek de bodem van een vorm van 20cm x 20 cm met speculaas koekjes.
- Giet de helft van het fruit hierover en laat het sap van het fruit in de speculaas trekken.
- Verwarm de gelatine in het water (laat NIET koken) tot de gelatine oplost. Als je een microgolf oven gebruikt: verwarm de gelatine 5 seconden per keer en roer telkens goed om na iedere periode in de microgolf oven.
- Giet de gelatine in een fijn straaltje in de yogurt onder voortdurend roeren.
- Roer de yogurt met de gelatine extra goed door elkaar.
- Meng de room langzaam onder de yoghurt.
- Giet de helft van het room-yogurt mengsel over het fruit in de vorm.
- Herhaal:
- Leg een nieuwe laag speculaas koekjes over de room.
- Doe er het fruit over en laat wat intrekken.
- Voeg er de rest van het yogurt-room mengel over.
- Laat je fruittiramisu enkele uren afkoelen in de ijskast en serveer met extra fruit moest je nog over hebben.
Een reactie achterlaten